EMail: gazidental@gazidental.com
Mobile: (0232) 251 10 51
Phone: (0232) 251 10 51

Dişlerin çene kemikleri üzerinde estetik olarak ve görevlerini yapacak biçimde yerleştirilmesini konu alan diş hekimliği kolu.
Ortodonti, tek başına ya da çene-yüz veya kozmetik diş hekimliği ile birlikte kullanılabilen çok yönlü diş hekimliği dalıdır.

Ortodonti ile tedavi edilen genel durumlardan bazıları şunlardır:


Anteroposterior(hem öne hem de arkaya yönelik) sapmalar: Bir çift kapalı çene arasındaki uyumsuzluk, anteroposterior bir tutarsızlık veya sapma olarak bilinir. Bu tür bir uyumsuzluğun bir örneği, bir üst-yanma (üst dişlerin alt dişlerden daha ileriye doğru olduğu yerde) ya da bir alt-üst (alt dişlerin daha sonra üst dişlerde ileriye doğru ilerlediği) olacaktır.

Çapraşıklık: Yaygın bir ortodontik problemdir. Erişkin dişlerin normal büyümesi ve gelişimi için yetersiz bir alan olduğunda ortaya çıkar.

Estetik sorunlar: Güzel bir gülümseme, tek bir yanlış hizalanmış diş tarafından gölgelenebilir. Bu diş, ortodontist tarafından kolaylıkla ve doğru bir şekilde yeniden düzenlenebilir. Alternatif olarak, ortodontistler ayrıca dudakları, çene veya yüzü yeniden şekillendirmek ve yeniden yapılandırmak için de çalışabilirler.
Ortodonti, malokluzyonlara (düzensiz ve kötü kapanış) ve diğer kozmetik sorunlara çözüm sunan teknolojik olarak gelişmiş bir alandır. Ortodontist genel olarak görsel muayeneyi, panoramik x-ışınlarını ve çalışma modellerini (ısırma gösterimleri) gerçekleştirerek, uyumsuzluğun kesin nedenini değerlendirir. Bir tanı yapıldığında, çeşitli ortodontik tedavi seçenekleri mevcuttur.

Kliniğimiz, Gaziemir'de
Gazi Mh. Önder Cad.
No:101 KAT1 D:2, 35410 Gaziemir
Kliniğimiz, Pazartesi – Cumartesi 09.00 – 20.00 saatleri arasında açıktır.
(0232) 251 10 51 (Pbx) nolu telefondan, 000 000 00 00 nolu whatsapp numarasından ulaşabilirsiniz.